top of page

מסלול רטוב במפלים הלבנים - עמק המעיינות
 

הופה הופה - כאן זה כמעט אירופה ! אוקיי בסדר, זה נכון, כאן זה לא אירופה. אבל מי אמר שאין לנו מסלולי מים שווים במיוחד ? נהר גועש, הליכה בתוך סבך, שחייה במים, בוץ...בקיצור שמח ורטוב עד מאוד.

ומה עם חום יולי אוגוסט ? אז ככה, במסלול הפעם לוקחת אתכם לעמק המעיינות, חם שם מאודדד, לקחת בחשבון, בחוץ הטמפרטורות מגיעות גם ל 35 - 38 מעלות בצהריים, תלוי ביום, תלוי בשעה. המוצלח במסלול הזה, שההליכה כולה בתוך המים ובתוך סבך שיוצר צל מלא כמובן, המים אינם קפואים כמו בחצבאני או בבניאס, אלא בטמפ' נעימה למדיי. וכך תוכלו למצוא את עצמכם שוכבים בבריכה או בנחל ומתפנקים וממש לא רוצים שהמסלול ייגמר. 

כמה דגשים חשובים לפני שנתחיל:


נכון לאמצע יולי 2020 - המים עמוקים !! בחלקים מסוימים בגובה מטר וחצי אפילו...הזרימה של המים חזקה מאוד, יש ענפים במים ויש ללכת בתוך המים בזהירות. לגבי ילדים קטנים ופעוטות פחות מתאים בעיניי, בגלל הזרימה ועומק המים, ילדים במנשא זה אפשרי , ייתכן וצריך יהיה בנקודות מסוימות להוריד את המנשא ולהרים למעלה. כמובן שאתם מכירים הכי טוב את הילדים והיכולות שלהם וגם גובה המים והזרימה משתנים, משום שזה נחל מלאכותי. ילדים קטנים רק אם הם יודעים לשחות, יש להם אמצעי ציפה ואתם חושבים שזה בטוח.


אל תיכנסו עם תיקים וחפצים יקרי ערך. רצוי רק מה שעליכם, זה לא מסלול ארוך. אם לוקחים תיק עם ארנק וטלפון נייד, קחו בחשבון שתצטרכו להרים אותו לגובה בחלק מהמסלול. בכדי שלא יירטב.

כלבים אי אפשר בשום אופן. הם לא יכולים לשחות בזרם הזה ואין שביל צידי בתוך הנחל. לצידי המסלול ( בחוץ) אין בעיה ללכת ולהמתין אם רוצים להתפצל. במהלך המסלול ראיתי סרטנים במים, לא להיבהל וכמובן כמו תמיד, להיות גם עירניים לבעלי חיים בטבע.

בחוץ חם מאוד, קחו בחשבון. מי שלא נכנס למסלול הרטוב, יכול לחכות בסופו בפינה מוצלת עם מפלים ושטח לפיקניק. 

כיצד מגיעים ?

שמים בוייז ( ידידו הטוב של האדם) - "המפלים הלבנים עין הנציב". יש שילוט בכניסה לשדות ולמסלול. ובכל אופן, קצת לפני קיבוץ עין הנציב, פונים שמאלה לתוך השדות לתחילת המסלול. יש גם שלט הסבר ממש בתחילת המסלול. המסלול עצמו לא מאוד ארוך, סביב 500 מטר הליכה בתוך המים, אולם לוקח זמן בגלל הזרם , הסלעים והענפים המשתרגים לארוך המסלול. הייתי משאירה למסלול כשעה . כולל עצירות לאורכו להנות מבריכות המים ונקודות העצירה. 

קצת רקע כללי על המסלול


שביל המפלים הלבנים עובר בנחל ומפלים שאינם ממקור טבעי, אלא בפלג הזורם מתחנת חשמל קטנה שנעזרת בשפע המים בעמק המעיינות ועודפי מים מבריכות הדגים, כלומר פעולה מלאכותית והזרמת מים למסלול. קחו בחשבון שמשום שזה אינו טבעי, לא תמיד הזרימה וכמות המים ידועה מראש. בסוף המסלול ישנה פינת חמד, כולל נדנדה קטנה ואפשרות לשכשך בבריכה קסומה, אפשרות לפיקניק מסביב לבריכה. המקום אינו גדול, קחו בחשבון, יכול להיות מלא ועמוס באנשים. 

מה עוד באזור ?


עמק המעיינות, כשמו כן הוא. שופע מעיינות גם בימות הקיץ המהבילים. תוכלו לבוא לטיול חד יומי, או לחופשה של מספר ימים. בחוץ חם מאוד בקיץ, חייבים מסלול מים או מעיינות, או מזגן.


מעיין עין הנציב - בתוך הקיבוץ. חנייה מחוץ לשער הקיבוץ והולכים ברגל. הקיבוץ סגור בשבתות - קיבוץ דתי. נא לכבד את המקום. עין אבוקה ועין נזם .

עמק המעיינות - עין מודע ועין שוקק. כנסו לאתר האינטרנט שלהם מסודר מאוד.

דרך נוף גלבוע.

עין יזרעאל ותל יזרעאל. הגן היפני בחפציבה - גן יפני שנתרם לקיבוץ, על ידי תנועת המקויה מיפן ( תנועה נוצרית המחוברת לתנ"ך) ואוהדת מאוד את ישראל.


פינת הזולה בסוף המסלול.

 

נאכל משהו ? תבדקו קודם אם פתוח, או יש טייק אווי - לאור התקנות החדשות. קימל בגלבוע. חוות התבלינים. חומוס אליהו וסי קפה, בתחנת דלק בית השיטה. מחלבת ברקנית בכפר יחזקאל - פתוחה בשישי שבת. עם התקנות החדשות ייתכן שרק בשישי.היילי קיבלה צעצוע ממנת הילדים במקדונלד'ס. כלבה אנושית בדרכים.

 

ציוד לטיול בגד ים או בגדים מותאמים למים, סנדלי טיולים למים \ נעליים למים, בגדי החלפה, תכשיר נגד יתושים, כובע והרבה מים - חם מאוד בעמק בקיץ. מחצלת לפיקניק ועכשיו כדאי גם להביא אוכל מהבית, או לבדוק מה יהיה פתוח.

סעו בזהירות, שמרו על עצמכם וכמובן על הטבע - הקפדה על הליכה במסלולים, שמירה על הצמחייה ובעלי החיים, איסוף זבל ולקיחתו אתכם עד שמגיעים לפח אשפה מסודר, הקפדה על בטיחות וסובלנות למטיילים האחרים.


 

מוזמנים גם לאינסטגרם העסקי שלי, שם תוכלו לראות סרטון שהכנו על המסלול ועוד הרבה תמונות וחוויות ממסלולים נוספים. יחד נעבור את הקיץ בשלום :)

8,142 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


Tropical Leaves
bottom of page