top of page

טיולים חצי שעה מהבית - אזור השרון.

עודכן: 29 באוג׳ 2020

עמק חפר, מנשה, חדרה, בנימינה וגבעת עדה - טיולים לשבת או ליום חופש, קל להגיע, קל לטייל, בלי פקקים ומתאימים גם לקיץ.


אתם מכירים את זה, שאין חשק להתחיל לארוז יותר מידי ציוד ואוכל ובגדים להחלפה...וגם אין כוח וחשק לנהיגה ארוכה, לפקקים בחזור, לחשוב איפה לאכול צהריים ועוד כל מיני התלבטויות.

אז מצאתי את הפתרון ובמיוחד בשבילכם, מרכזת כאן הרבה המלצות למסלולים בטבע, נקודות לפיקניק שוות ומקומות פחות מוכרים, בסביבת המגורים שלי - עמק חפר, מנשה, חדרה, בנימינה וגבעת עדה. לא צריך לחשוב הרבה, נכנסים לרכב, מקסימום לוקחים קפה ומאפה לדרך והופ, לא שמנו לב והנה כבר הגענו. קדימה מתחילים, קמנו מאוחר, הספקנו להתארגן ואפילו נחזור לצהריים בבית, או לפחות לשנ"צ. מוזמנים כמובן גם לפנות בפרטי, לתכנון יום טיול בהתאמה אישית, או להמלצות נוספות באזור. 

מתחילה דווקא מהרחוק יותר אל הקרוב :


מועצה אזורית - גבעת עדה בנימינה :


עין אביאל בריכות מים ומפלונים קטנים, ממש בסמיכות למושב אביאל. אם נדייק : עוברים את עגלת הקפה "ציפורה" והכניסה לבריכות ועין אביאל היא משמאל. תוכלו לראות מגרש חנייה קטן. בשבתות וימים עמוסים, אם לא יהיה מקום, תחנו ליד עגלת הקפה ותלכו בזהירות ברגל. הכניסה נראית כמו מעבר לגן הנעלם, פתח נסתר כמעה בתוך השיחים ( צריך להתכופף..) ומייד נכנסים לבריכת מים. ממליצה להגיע עם בגדי ים, כובע , סנדלי מים ומצופים לילדים שצריכים. חוצים את בריכת המים ועולים על הגדה. ניתן לפנות ימינה למפלונים והמעיין, או שמאלה לבריכות המים הכייפיות ממש. ההליכה ממקום למקום איננה ארוכה, כ 15 דקות לערך, תלוי בקצה ההליכה, אולם חשופה לשמש ועל כן ממליצה על כובעים, קרם הגנה ומי שתייה. המים קרירים נקיים ונעימים. הכניסה חופשית. אז ברור לכם שסופי שבוע עמוסיםםם מאוד.ממש ליד : עגלת קפה ציפורה יושבים על שולחנות קטנים בין הכרמים, אפשר להזמין קפה, כריכים ומאפים שונים. אני ממליצה, על פרצעל משגע, המוגש עם גבינת שמנת | לבנה ליד ואני אפילו ביקשתי להוסיף קצת רוטב פסטו הום מייד. אמריקנו קר ואתם מסודרים. בשישי ושבת בוקר, תוכלו לפגוש הרבה רוכבי אופניים שעוברים באיזור.עין צור ישנה אופציה להגיע לעין צור גם מרמת הנדיב ( התחלה בגני הנדיב) כן זה המסלול שעושים בדרך כלל מבתי הספר וקייטנות. אני הפעם בחרתי ללכת על המסלול הקל יותר, בכדי שיתאים לימים החמים והלחים...הגעה לאורט בנימינה, מחנים את הרכב בחנייה מייד אחרי הבית ספר, כמה שיותר קרוב לשער הכניסה ומשם הולכים ברגל כ 10 דקות לכניסה לעין צור. עוברים פסיפס יפהפה ושלט עץ שמכוון למעיין, שביל קצר יוביל אתכם לעבר אמת המים ושרידים ארכיאולוגיים. במקום גם נמצאים שולחנות פיקניק, הכל מוצל בחורשה נהדרת. תוכלו להביא פק"ל קפה ולעשות פיקניק קצר ולנשום קצת אוויר אחר. ניתן להיכנס לאמה עצמה, הילדים מרגישים חוויה קצרה ולטבול רגליים בבריכת המים הקטנה . תמיד לבדוק מה מצב נקיון המים לפני, נראה לי שכשוך רגליים עדיף, למרות שפגשתי אנשים שנכנסו למים.


אוכל : בגני הנדיב יש את מסעדת "מטעים", דוריס קצבים ובתחנת הדלק ממול הכניסה לגני הנדיב, יש את רשת "בורגר סאלון" מעולה למשפחות עם ילדים ובכלל. כמובן שיש גם שפע מסעדות בזכרון יעקב, בנימינה ועוד.


 

מועצה אזורית אלונה :


ההר העגול עמיקם

כשמו כן הוא, ההר העגול. ניתן להגיע אליו עם רכבי שטח ולעלות לתצפית על רמות מנשה, בקעת הנדיב ונחל תנינים. ניתן להגיע עם רכב רגיל לרחבה המרכזית, מקום הנצחתו של הצנחן ראובן גלקין בן עמיקם ואנדרטה שהוקמה ב 2018, לזכר 19 חיילי פלוגה ב' של המ"פ יקי לוי, מגדוד 890 שנהרגו באחד הקרבות הקשים של מלחמת יום הכיפורים - קרב החווה הסינית. בקרב נהרגו 41 חיילים מגדוד 890, בפיקודו של המג"ד איציק מרדכי.

אמת המים מי קדם

לא רחוק מעמיקם, נמצאת אמת המים מי קדם. ומה יותר טוב מהליכה רטובה וצוננת בתוך נקבת מים מקורה ? קחו בגדי ים, סנדלי מים, בגדים להחלפה, פנסים וצאו לבקר באמה. הכניסה בתשלום ואנא התקשרו קודם לבירור שעות פתיחה והנחיות התו הסגול. מסלול רטוב וחוויתי למבוגרים וילדים, מי שמפחד במקומות סגורים ( קלסטרופוביה), לקחת בחשבון שזו הליכה בנקבה חשוכה, לא מאוד ארוכה ויש נקודות יציאה ואור מהפתחים, אבל אנא בדקו קודם למי מתאים. בפארק הסמוך, ניתן גם לעשות פיקניק ולחכות למי שלא נכנס לסיור באמת המים. אמת מי קדם, היתה אחת ממערכות הולכת המים המרשימות בתקופה הקדומה, שתחילתה במעיינות רמות מנשה וסיומה כמובן בקיסריה, פרויקט הנדסי מורכב מאוד שאורכו כ 22 ק"מ. חוויה מיוחדת.


 

העיר חדרה :


ברכת יער חדרה בריכת יער ( ברכת עטא) נחשבת שריד חשוב לביצות שיובשו בחדרה, היא מהווה שלולית חורף מהמרשימות שיש ואולי הגדולה ביותר בארץ ומהווה חלק מפארק השרון. בריכת יער הינה גידול לבעלי חיים, בעיקר דו חיים מוגנים וצמחייה מגוונת. אז נכון שעכשיו לא חורף, אבל היתרון שהמקום יפהפה גם בסוף האביב וראשית הקיץ, אזי גם פורח הבוציץ הסוככני- פרח יפהפה ומיוחד. אנחנו ביקרנו במקום ביוני והיה מוצל, אנשים פרשו שמיכות פיקניק ונהנו מקירקור צפרדעים, בריכה מלאה במים, פריחה מרהיבה , בזמן שרוב הארץ כבר צהבהבה ובכלל, נקודת טבע בחדרה, לא צריך להרחיק לכת. בקרבת ברכת יער נמצאות גם דיונות חול, שילדים ( ולא רק) ייהנו לרוץ ולקפוץ, להתגלגל ולהוציא אנרגיה. עברו דרך מנהרת הקנים לצד השני לעבר הדיונות. לאור העובדה שהחורף האחרון היה גשום במיוחד, הבריכה יפה גם עכשיו ונעים לעבור בה לטיול קצר, לבילוי של שעה - שעתיים. יכולים להיות אזורים בוציים יותר, שימו לב. שמרו על הטבע ועל הנקיון. ההגעה היא דרך כביש 4, חנייה בתחנת הדלק דור אלון.

פארק נחל חדרה

פארק נחל חדרה שוכן ממש בפתחו של הים לא רחוק מארובות חדרה. הפארק יפה ומטופח, אולם חשוף לחלוטין לשמש ועל כן חם בו מאוד בקיץ. במידה ותרצו לטייל, לפיקניק, להליכה על חוף הים וכן לעיתים ניתן לחזות בתופעה ייחודית של הגעת כרישים כמעט עד לחוף, זאת עקב הזרמים החמים שמארובות חדרה, עדיף להגיע בשעות המוקדמות של היום, או בשעות בין הערביים ואז גם להנות משקיעה נהדרת.


שמורת ברכת זיתא ותל זרור

שמורה יפה בסמיכות לעיר חדרה, מאפשרת טיול ארוך יותר בקרבת העיר. חשוב להדגיש כי כל המסלול חשוף לשמש ועל כן בימים חמים, בשעות החמות לא ממליצה. המסלול מעגלי ויפה, עובר בין פרדסים, שרידים חקלאיים ועוד הרבה נקודות עניין בדרך.


חוות חפציבה

חוות חפצי-בה הינה חווה חקלאית מראשית ההתישבות בארץ ישראל. את המקום שיקמה ומטפחת חברת חשמל והוא פתוח לציבור הרחב בכל ימות השבוע. יש במקום מרחבי דשא ומבנים מרשימים ששומרו, במרכז המבקרים ניתן לתאם סיורים מראש. תענוג להגיע לפיקניק , משחקי כדור, בילוי של שעה או יותר עם משפחה וחברים והכל במרחבים הפתוחים והירוקים.


חוף גדור קיץ, חם, נמאס מהמזגן, אין בריכות פתוחות, יש בריכות...למזלנו הים פתוח לכולם. שמורת חוף גדור, אולי אחד החופים היפים והפראיים בארץ. מבחינתי, הליכה לאורך החוף המפורץ, יכולה להשתוות לרגעים, לבילוי בחוף קסום ביוון, לניתוק מהשגרה, מים כחולים, צדפים ובריזה מן הים. מכיוון שזוהי שמורה, אנא היו עירניים לשילוט של רשות הטבע והגנים, שמרו מאוד על הנקיון, תהנו ותנשמו אוויר טוב. באופן אישי, אני אוהבת לצאת להליכות בוקר בחוף, לעצור לצלם, להרגיש את החול ברגליים, גם אם עושים הליכה, תמיד מומלץ להישאר עוד קצת ולטבול רגליים במים, להקשיב לרחש הגלים ולהנות מהשלווה.
 

מועצה אזורית מנשה


תצפית קק"ל ליד קציר

תצפית יפה וחדשה של קק"ל, כולל שולחנות פיקניק ומקומות נוחים לישיבה. לא רחוק מהתצפית נמצא מסלול הציפור. מסלול קל ומשפחתי.


מסלול אלוני יצחק ליד כפר גליקסון מסלול מעגלי, חינמי, קל, מוצל, מתאים לכולם. בעיקר יפה בחורף ובאביב, אבל גם בקיץ תוכלו לעשות פיקניק בתחילת המסלול, הצמחייה יבשה בעיקרה בקיץ, אולם החורש ירוק עד.

פארק נחל חביבה מקום יפה לפיקניק קטן ולרכיבת אופניים, בקיץ בשעות החמות, פחות מתאים. אבל תוכלו להגיע בשעות מוקדמות לרכיבת בוקר, או בשעות בין הערביים. אפשר לשהות לזמן קצר ואפשר להמשיך לכיוון מאגר המים. קיבוץ מגל בקיבוץ מגל ישנן מספר אפשרויות לפעילות בקיץ. רובן לא פתוחות בסופי שבוע, אבל תוכלו לבדוק מולי. במידה ותרצו להגיע באמצע שבוע, תוכלו למצוא כאן : עגלת קפה כייפית של דפנה, סדנאות אמנות, אגריתור סיורים חקלאיים, מסיק - מרכז המבקרים והחנות של שמן הזית - מוזמנים לפנות לפרטים נוספים. אוכל וקניות: מרכז קניות בעין שמר, כולל מסעדות . מרכז בגן שמואל.


 

עמק חפר


אגמון עמק חפר "האח הצעיר והקטן" יותר של שמורת החולה. אגמון מטופח, עם שבילי הליכה ונקודות לתצפית ציפורים ובעלי חיים, נקודות התצפית מוצלות עם חרכי התבוננות. הכניסה חינם. ניתן להגיע עם עגלות תינוק ועם כלבים. ממליצה להביא משקפת ומגדיר ציפורים אם יש. חשוב לציין שהמסלול חשוף ברובו, קחו בחשבון בימי הקיץ החמים. מקום קסום.


עוד מספר מקומות מומלצים בעמק חפר : גן לאומי נחל אלכסנדר | גשר הצבים, חוף מכמורת | בית ינאי, יקב אלכסנדר | ויתקין . אוכל וקניות : פיצה שבתאי בויתקין, קניון הדרכים M הדרך - שפע של מסעדות טובות, מרכז קניות ביתן אהרון עם מספר מסעדות טובות, הקצבייה, חנויות ועוד.


22,027 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


Tropical Leaves
bottom of page